Poznávací výpravy

Vydejme se proti proudu času a pojďme navštívit místa, která, ač dnes už skryta pod nánosem staletí, v konečném výsledku ovlivnila vývoj Evropy a možná i celého světa.

Společně projdeme tato klíčová místa a náš osobní výklad vám osvětlí jedno z nejzajímavějších období české (a především moravské) historie.

Naše cesta začne v Ivančicích, kde si prohlédneme zbytky areálu tehdejší Jednoty Bratrské a společně poobědváme v pizzérii, nacházející se přímo v budově bývalého legendárního Bratrského gymnázia.

Poté se přemístíme do Kralic, kde navštívíme tvrz a Památník Bible Kralické. Následuje zámek v Náměšti nad Oslavou, jedno ze sídel proslulého rodu Žerotínů. Věděli jste, že na tomto zámku byl Karel st. ze Žerotína vězněn svými bratry ve víře? Prohlédneme si okolí zámku a můžeme se občerstvit v zámecké restauraci.

Z Náměště se vydáme na zámek do Rosic, další ze sídel Karla st. ze Žerotína, kde na zámeckém nádvoří naše cesta končí.

Cena: 200 Kč za osobu

Cena nezahrnuje vstupné do objektů a dopravu. Každý se přemístí svým vlastním automobilem. Po předchozí domluvě můžeme dopravu zajistit. V případě zájmu je možné zajistit i nocleh.

Začátek v 10.00 v Ivančicích, konec cca v 17.30 v Rosicích.

Pro vaši snadnější orientaci v tématu doporučujeme předem shlédnout film Pod ochranou Žerotínů, který naleznete na internetu v archívu České televize.

Co vše získáte? Pohodový den, v němž rozšíříte své obzory a přijdete na jiné myšlenky. Ukážeme vám nový pohled na staré věci a zcela jistě si odpočinete i nabudete nových sil.

Těšíme se na vás!

David a Lenka Rafaelovi
Rezervace termínu a kontakt: david.rafael@moravstibratri.cz, tel: 604 460 213